Tajlandia - królestwo wysp i orhidei

Tajlandia - królestwo wysp i orhidei
  • Opublikowano: 2016-09-30

KOH YAO YAI  czyli  Duża Długa Wyspa

/Users/wojtekkorsak/Desktop/TAJLANDIA JPG MAŁE/IMG_0779-kopia.jpg

W tytule jest napisane Tajlandia… ale tak naprawdę chodzi o jedną wyspę: Koh Yao Yai (Duża Długa Wyspa). Znajduje się ona w połowie drogi między wyspą Phuket a prowincją Krabi, w zatoce Phang Nga na morzu Andamańskim. Jej siostrą jest mniejsza wyspa położona od strony północnej Koh Yao Noi (Mała Długa Wyspa).Nazwa Tajlandia zawsze brzmiała dla mnie trochę tajemniczo i ekscytująco – daleki kraj, palmy, białe plaże, turkusowa ciepła woda morza… Każdy z nas ma jakiś obraz, który łączy w wyobraźni z danym miejscem. Wyobrażałam sobie stare żaglowce, zmierzające jeszcze wtedy do Synaju, z towarami i poszukiwaczami przygód na pokładzie.A dzisiaj podróż to w sumie około 10 godzin lotu, Warszawa- Dubaj - Phuket . I jesteśmy w gorącym klimacie, otacza nas inny zapach ziemi i powietrza.Lądujemy na Loh Jark Pier – to dziwne uczucie, bo odniosimy wrażenie, że nagle czas zwolnił… spokój, ludzie którzy wydają się nigdzie nie spieszyć, atmosfera nieco senna i leniwa.

/Users/wojtekkorsak/Desktop/TAJLANDIA JPG MAŁE/IMG_0844-kopia.jpg

/Users/wojtekkorsak/Desktop/TAJLANDIA JPG MAŁE/IMG_1572-kopia.jpg

 

Słońce, biały piasek plaży, ciemna zieleń drzew i moje ukochane palmy kokosowe. Przeźroczysta woda zachęcająca do kąpieli.Jeżeli chodzi o kąpiel to muszę wspomnieć o pływach morza, bo na Bałtyku właściwie to zjawisko nie występuje. Dwa razy na dobę mamy przypływ i odpływ, mniej więcej co 12 godzin. Zależy to od położenia Księżyca i Słońca względem Ziemi. Największa różnica poziomów wody to 2,5 do 3 metrów (pełnia i nów) najmniejsza to 0,8 do 1 metra.

/Users/wojtekkorsak/Desktop/TAJLANDIA JPG MAŁE/IMG_3019-kopia.jpg

/Users/wojtekkorsak/Desktop/TAJLANDIA JPG MAŁE/IMG_2846-kopia.jpg

Jak widzicie na zdjęciu, przed domkiem jest zaparkowany skuter – to nieodzowna rzecz na wyspie, bez tego ani rusz… 

/Users/wojtekkorsak/Desktop/TAJLANDIA JPG MAŁE/IMG_3592-kopia.jpg

Właśnie w tym miejscu będą prowadzone nasze listopadowe warsztaty fotograficzno-rozwojowe. Na zdjęciu powyżej miejsce, w którym odbędzie się krótki kurs gotowania z rodowitą Tajką. To, co przyrządzimy, będziemy jeśc! :)

Więcej informacji o warsztath znajdziecie tutaj. 

/Users/wojtekkorsak/Desktop/TAJLANDIA JPG MAŁE/IMG_1060-kopia.jpg

 

Udostępnij


Komentarze