Podróż do zmiany

Podróż do zmiany
  • Opublikowano: 2016-07-06

Za nami Mediolan, a już niedługo Portugalia i perspektywa wielu innych, niezwykłych miejsc. Chciałabym opowiedzieć Ci odrobinę o projekcie, w którym będziemy pracować nad motywacją, rozwojem i wizerunkiem. Projekcie, w którym opieramy się o rzetelną, stricte naukową stronę psychologii, zapewniającą znacznie więcej niż puste slogany wykrzykiwane ze scen zatłoczonych sal szkoleniowych. Jego trzy główne wartości to wyjątkowi ludzie, kontakt z inną kulturą i miejsca - absolutnie niepowtarzalne perły kultury europejskiej i światowej.

Miejsca

Warsztaty odbywają się daleko od znanego otoczenia, z którym zdążyliśmy się oswoić. Nie ma mowy o hotelach all-inclusive, jest za to okazja do wyciszenia się w murach lokalnych budynków, zanurzenia w panującym tam klimacie. Wybór nowego środowiska jest dużym ułatwieniem zmiany dotychczasowych nawyków. Żeby zawalczyć o coś lepszego, musimy rozstać się z tym co mieliśmy dotychczas, między innymi z przestrzenią, która kurczowo trzyma nas przy starych nawykach. W nowych miejscach brak rozpraszaczy i niepotrzebnych bodźców, odciągających naszą uwagę od źródła problemu. Nieznana przestrzeń pozostawia miejsce na dogłębne przemyślenia, refleksje, ukierunkowanie na cel, samodzielne podjęcie nowych decyzji, którymi wówczas o wiele prościej zarządzać. Blokady, które zakorzenione są w sferze emocjonalnej, tyczą się także sfery fizycznej, obecności w miejscach, z którymi czujemy się tożsami. Nowa przestrzeń uczy nowych zachowań.

Kultura

Ten projekt jest wyjątkowy między innymi dlatego, że dzieje się w wyjątkowych miejscach - Mediolanie, Porto, Lizbonie... Niewiele przypomina tam nasze codzienne otoczenie. Wokół jest tylko natura, obce miasto, nowi ludzie, kultura, która często jest zupełnie inna od tej, z którą obcujemy na co dzień. Zaczynając od architektury, kończąc na odmiennym stylu życia. Oddychamy innym powietrzem, wchodzimy w nowe środowisko. Mimo że dzielimy ten sam kontynent, postawy ludzi w innych krajach są często diametralnie różne. Obserwujemy i doświadczamy odmiennej perspektywy. Kultura jedzenia, klimat wpływający na czas i porę snu, ekonomia, historia, język - czynniki kształtujące inną mentalność, z którymi mamy okazję się skonfrontować. Wszystko to buduje w nas tolerancję, wzbudza ciekawość i kształtuje umiejętność funkcjonowania w nowym otoczeniu. Strefę komfortu zostawiamy daleko za sobą, a jednocześnie będąc w tak czarujących miejscach, przebywanie poza bezpiecznymi granicami naszych kulturowych przyzwyczajeń, wcale nie jest tak bolesne, jak mogłoby się wydawać. Wiele elementów nowego środowiska jest zupełnie innych, nowych, interesujący, a najtrwalsze i najszybsze zmiany wypływają z fascynacji.

Ludzie

Inspirujący, otwarci na zmiany. Tego typu wyjazd wymaga niemałej odwagi i odpowiedniej postawy, dlatego każda osoba, która bierze udział w warsztatach, jest warta bliższego poznania. W dużej mierze nasze cele są do siebie zbliżone, ponieważ wszyscy chcemy coś zmienić, naruszyć ustalony porządek, od którego chcemy się uwolnić. Każdy uczestnik przyjeżdża ze swoją historią, motywacją, stając się inspiracją dla innych.Kontakt

Tu nie chodzi o "bicie piany", warsztaty nie są produktem komercyjnym, a projektem "szytym na miarę". Zainteresowanych udziałem zapraszam do kontaktu.

Udostępnij


Komentarze