Wiersze czytane obrazem

Wiersze czytane obrazem
  • Opublikowano: 2016-05-19

Słowa staniały, stały się powszechne, obijamy się o nie na każdym kroku. Jesteśmy ciągle online, nieustannie blisko nowych informacji - istotnych, mniej istotnych i zupełnie zbędnych. Zmuszeni do wyławiania tego, co wartościowe stopniowo uczymy się, w jaki sposób filtrować atakujące nas zewsząd treści. Sprawa ta tyczy się nie tylko dorosłych, ale przede wszystkim dzieci, u których system wartości jest wciąż świeżym, plastycznym i kształtującym się elementem osobowości.

Michał Zawadka jest przede wszystkim mówcą, aktorem, konferansjerem, osobą będącą w ciągłym kontakcie ze sceną. Retoryka to dla niego chleb powszedni. Znany jest głównie jako ekspert w przemawianiu. Zostawmy jednak na chwilę kwestię wystąpień publicznych i przenieśmy uwagę na poezję... Poezję dla dzieci, dzięki której Michał Zawadka dociera do najmłodszych, kształtując w nich odpowiedni system wartości oraz podejście do życia i porażek, oparte o współczesną ideę rozwoju osobistego.

Perełką w bogatej kolekcji projektów i osiągnięć jest "Galeria bajek. Wiersze czytane obrazem". Jest to publikacja niezwykła nie tylko pod względem estetyki i wspaniałych ilustracji, ale przede wszystkim treści. Zabawna, kolorowa, piękna, ale przede wszystkim bogata w wartościowy przekaz. Możemy odnaleźć tam historie pozwalające edukować dzieci pod kątem zarządzania sobą w czasie, osiągania celów, zwracają one uwagę na rolę wdzięczności i marzeń w życiu każdego człowieka niezależnie od wieku.

Inspiracją dla rozwoju jego kariery pisarskiej była córka, która poprosiła, by napisał dla niej bajkę. Tak się zaczęło. Z marzenia małej dziewczynki zrodził się duży projekt, a Michał Zawadka sukcesywnie zdobywa czytelników nie tylko wśród dzieci, ale także dorosłych.

Jedną z licznych pasji Michała, w której po raz kolejny postanowił skoncentrować się na dzieciach, są szkolenia. Jako dorośli inwestujemy w nie, chcemy zdobywać wiedzę i rozwijać umiejętności miękkie. Pragniemy wychodzić ze strefy komfortu, pozbyć się ograniczających przekonań i zyskać postawę, której jakimś sposobem nie wynieśliśmy z dzieciństwa.

Inspirację czerpie z otaczającej go codzienności, bezdennego źródła doświadczeń i wiedzy. Bacznie obserwuje, wyciąga wnioski i między innymi tego uczy na szkoleniach, które przygotowuje dla dzieci i młodzieży. W warsztatach biorą udział setki uczestników. Michał Zawadka jest optymistą, osobą niezwykle kreatywną. Miejsca spotkań z dziećmi przekształca w pracownie naukowe. Uczestników spotkań zachęca do wejścia w role naukowców, wynalazców. Podczas szkoleń dla najmłodszych podkreśla, jak istotna w drodze do osiągnięcia celu i realizacji marzeń jest wiara i odpowiednie podejście do porażek.

Budowanie kompetencji nie musi być zajęciem ludzi dorosłych - im szybciej zaczniemy to robić, tym lepiej. Zachęcam najpierw do zerknięcia, przeczytania i zatrzymania się na dłużej przy poezji Michała Zawadki, pierwotnie pisanej dla dzieci, w rzeczywistości skierowanej absolutnie do wszystkich.

Udostępnij


Komentarze