Kostaryka Quepos - Park Narodowy Manuel Antonio

Kostaryka Quepos - Park Narodowy Manuel Antonio
  • Opublikowano: 2015-10-09

Park Narodowy Manuel Antonio to jeden z najpiękniejszych rezerwatów przyrody Kostaryki, który tworzą tropikalne lasy przechodzące w piaszczyste plaże i wybrzeża Pacyfiku jak i jego cudowne rafy koralowe zachęcające do podglądania podwodnego świata.

 Miałam okazję błądzić w zaroślach jednego z 50 Parków Narodowych Kostaryki - Manuel Antonio. Dopiero pomiędzy lianami, z małpami i tukanami nad głową uświadomiłam sobie prawdziwość informacji o Kostaryce - to rzeczywiście jest miejsce, w którym na jednego mieszkańca przypada najwięcej drzew na świecie.

Z racji swojego wulkanicznego charakteru Kostaryka oferuje nie tylko gorące źródła, ale także piaszczyste i skaliste plaże.

Playa del Coco - to najstarsza i jedna z najbardziej popularnych plaż. Manuel Antonio - miejsce niezwykłe, położone w sercu parku narodowego o tej samej nazwie. Obie plaże, wybijające się popularnością wśród licznych tego typu zakątków, napełniają spokojem i pozwalają złapać oddech. Statyczne, wystające znad tafli wody skały oraz piaszczyste brzegi Kostaryki zapewniają odpoczynek od codziennych stresów i zmartwień.

 

 

Udostępnij


Komentarze